Travellerspoint Blogi z podróży

Powrót do Sucre

jak w domu

Puno (a raczej wysokość) pokonało mnie po raz kolejny (znowu nieprzespana noc). Śniadanie jem o 6:30 ! i w nogi. Przez te ostatnie kilkanaście dni miałem niesamowitą huśtawkę pogody. Do wyboru, do koloru. Wysoko na altiplano (słońce i gorąco w dzień; chłodno w nocy, trochę padało), zjazd w doliny i pustynia (sucho i goraco); dojazdz do oceanu (ciepło, sucho, mgliście i pochmurno), dojazd do Arequipy i potop (cały czas leje, w miarę ciepło), przyjazd nad Titicaca (Puno- znowu w dzień ciepło, na słońcu upał; wieczory chłodne).
Ale muszę się decydować gdzie nocować (bo przede mną na trasie La Paz - jeszcze wyżej niż Puno). Decyduję się na malutki kroczek, na koniec jeziora Titicaca do miejscowości granicznej z Boliwią do Desaguadero. large_41b546a0-4618-11ea-be3a-871f0c6854d9.jpgNiby ta sama wysokość co w Puno, ale nie ma żadnych zboczy i górek (tak ja w Puno). Jest dobrze. Udało się normalnie przespać noc.
Desaguadero to takie typowe miasteczko graniczne. Mnóstwo straganów, ruch i gwar, i strumień ludzi (w obie strony) z towarami na wózkach, rowerach z naczepką lub na plecach. Po drugiej stronie granicy jest takie same miasteczko (o tej samej nazwie). Oczywiście nikt z nich nie zawraca sobie głowy przejściem granicznym i odprawą.

Skok do Cochabamby, tu można się trochę ogrzać i powrót znowu po górach do Sucre. large_427a1d40-4618-11ea-a30c-c5d6322e3809.jpgW ciągu ostatnich kilku dni spałem" (i) pod prześcieradłem, (ii) lekkim kocykiem l (iii) dwoma kocami i jeszcze dodatkowo kołdrą. W Sucre spędzę co najmniej tydzień nic nie robiąc (z wyjątkiem dzieciaczków).

Byłem dwa lata temu w Kolumbi. Zasadnicza różnica (zewnętrzna) to tam w tym czasie właściwie nieustająco trwał karnawał. I nie tylko Pasto ze sławnym Carnaval de Blanco i Negro. W każdym kolejnym miasteczku albo parada albo zabawa na placu (Popayan, . Tu właściwie nic, ani razu, nigdzie nic nie spotkałem.

Wysłane przez a.gogolewski 16:13 Kategoria Boliwia

Wyślij ten wpis.FacebookStumbleUpon

Spis treści

Bądź pierwsza(y) komentując ten wpis.

This blog requires you to be a logged in member of Travellerspoint to place comments.

Enter your Travellerspoint login details below

( What's this? )

If you aren't a member of Travellerspoint yet, you can join for free.

Join Travellerspoint